image description
Hakkımızda

TÜRKİYE KURUMSAL YATIRIMCI YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ

TKYD Yönetimi

image description Mehmet Ali Ersarı, 1994 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği'nden mezun olmuştur. ODTÜ İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisans, ve Bilkent Üniversitesi MBA derecelerinin ardından, kariyerine Interbank yönetici adayı programında başlamış ve programın devamında Hazine Birimi’nde görev almıştır. Daha sonra Osmanlı Bankası Hazine Birimi’nde döviz ve faiz masalarında yönetici olarak görev yapmış, Garanti Bankası birleşmesini takiben bu bankada 2004 yılına kadar Faiz Ürünleri Birim Yöneticiliği’ni üstlenmiştir. Sonrasında ABN AMRO Bank Hazine Direktörü olarak görev yapmış ve bu bankanın Liderlik Programı içerisinde yer almıştır. 2008 yılında Yatırım Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CIO) olarak Ak Portföy’e katılan Ersarı, 2018 yılı başından itibaren Ak Portföy Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.
image description Halim Çun , Gedik Portföy Yönetimi A.Ş. şirketinde Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Halim Çun , iş hayatına 1984 yılında Dünya Gazetesi Dış Haberler Servis şefi olarak başlamıştır. Daha sonra 1986 yılında finans sektörüne geçerek Dışbank'ta ( daha sonra isim Fortis bank olarak değişti) Araştırma bölümünde kıdemli uzman olarak çalışmıştır. Ardından 1987 yılında Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşlarından Sabancı Holding'in Planlama ve Yatırımlar bölümüne geçerek, çeşitli projelerde farklı pozisyonlarda görev aldı. 1998 yılında yeniden finans sektörüne geçerek 19 Ak yatırım Ortaklığı'nın kuruluşunda ve daha sonra 2000 yılında Ak Portföy Yönetimi'nin kuruluşunda Genel Müdür olarak görev aldı. 2006 yılına kadar görev aldığı Akbank Grubu'nda aynı zamanda 2002-2003 yıllarında Ak Emeklilik şirketinin ve emeklilik fonlarının kuruluşu çalışmalarında görev aldı, ayrıca Şirketin finansal ürünlerinin dağıtım ve pazarlamasına ilişkin Komitede görev aldı. Daha sonra, 2006 yılında katıldığı Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ‘de yatırım fonları ve portföy hizmetlerinin yeniden yapılandırılması alanında çalıştı ve 2008 yılında Gedik Portföy Yönetimi A.Ş.'nin kuruluşunda Genel Müdür olarak görev aldı. Halim Çun, mevcut durumda 2002 yılından bu yana çalıştığı TKYD'de Başkan yardımcılığını yürütmektedir. Halim Çun, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi Bilimler Akademsi İşletme Bölümünden mezun olmuş, ve aynı Fakültede lisansüstü çalışmaları yapmıştır.
image description Bankacılık sektöründe 28 yıllık tecrübesi bulunan Nilgün Şimşek Ata, kariyerine 1993 yılında Demirbank Kurumsal bankacılıkta başladı. 2000 yılından itibaren HSBC Türkiye ve HSBC İngiltere bünyesinde kurumsal ve özel bankacılık alanlarında çeşitli yönetim pozisyonlarında görev alan Ata, 2012-2018 yılları arasında HSBC Portföy A.Ş.’de Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (COO) olarak görev yaptı ve Haziran 2018’de HSBC Portföy A.Ş. Genel Müdürü olarak atandı. Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Nilgün Şimşek Ata, London CASS Business School ‘da Finans alanında yüksek lisans yapmıştır.
image description 2019 yılı Mart ayından beri Re-Pie Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Alim Telci Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nü bitirdikten sonra The American University, Washington D.C. Kogod College of Business Administration’da Finans alanında MBA yapmıştır. Meslek hayatına 1993 yılında Bank Ekspres’te Yönetici Adayı olarak başlayan TELCİ, daha sonra Sabancı Holding, Eczacıbaşı Menkul Değerler A.Ş., UB Ulusal Yatırım ve Raymond James Securities’de Yönetici olarak çalışmıştır. Ak Portföy Yönetimi A.Ş.’de Varlık Yönetimi Bölümünde Direktör ve Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Araştırma Bölümü’nde de Direktör olarak görev yapmış olan Alim Telci, 2007 – 2009 yılları arasında Unicorn Capital’de Araştırma Grup Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı, Varlık Yönetimi Grup Başkanı, Stratejist ve Genel Müdür Vekili olarak birçok görev almıştır. Ocak – Haziran 2011 döneminde kısa bir süre Halk Yatırım Varlık Yönetimi Birimi’nde Direktör olarak görev aldıktan sonra Alim TELCİ, grup içinde yeni kurulan Halk Portföy Yönetimi A.Ş.’de Kurucu Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmış ve bu görevini şirketin Ocak 2019’da Ziraat Portföy tarafından satın alınmasına kadar sürdürmüştür. Alim TELCİ aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak da dersler vermektedir.
image description Egemen Erden'in İstanbul ve Londra'nın önde gelen yatırım bankalarında hisse senedi satış uzmanı olarak 20 yılı aşkın deneyimi vardır . Egemen ERDEN kariyerine Finansbank'ta 1993 yılında Sermaya Piyasaları Grubu'nda başladı. Daha sonra Londra'da Nomura International ve BNP Paribas'ın satış departmanlarında 5 yıl analist olarak çalışarak uluslararası platformlarda deneyim kazandı. 2005 yılında Londra'dan İstanbul'a geri döndü ve Finans Yatırım'ın Kurumsal Satış ve Trading bölümüne Birim Yöneticisi olarak katıldı. Finans Yatırım'ın Uluslararası Kurumsal Satış Departmanında Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam ederken; aynı zamanda Araştırma ve Yatırım Danışmanlığı departmanlarının da sorumluluğunu da yürüten Egemen Erden Mart 2017'den beri Finans Portföy Yönetimi A.Ş.'de Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir. Egemen ERDEN İngilizce, Almanca ve İspanyolca bilmektedir .
image descriptionHazine, Yatırım Fonları ve Portföy Yönetimi bölümünde başladığı kariyerine, 2001- 2014 yılları arasında İş Yatırım Menkul Değerler’ de Hazine, Yurt İçi Piyasalar ve Portföy Yönetimi bölümlerinde çeşitli görevler alarak devam etmiştir. İş Yatırım’da başta yatırım fonları, serbest fonlar, anapara korumalı fonlar, borsa yatırım fonları ve özel portföy yönetimi alanlarında olmak üzere sermaye piyasalarının farklı konularında hizmet veren Portföy Yönetimi Bölümü’nün kurulması ve Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. 2014 yılı başında gelmiş olduğu İş Portföy’de Yatırımlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Emrah Yücel, Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun olduktan sonra University of West Georgia’da İşletme alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır
image description 1966 doğumlu olan Arabacıoğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden lisans ve Edinburgh Heriot Watt Üniversitesi'nden Uluslararası Bankacılık ve Finans alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Kariyerine 1988 yılında Deloitte Touche'da başlayan Arabacıoğlu 1999 yılında Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.'ye katılmıştır. 2004'den bu yana Deniz Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.
image description Mahmut Kaya Garanti Portföy Yönetimi'nde Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır. İş Hayatına 1995 yılında ING Barings'in Londra ofisinde gelişmekte olan piyasalar hisse senedi araştırma bölümünde başlayan Kaya daha sonra aynı firmanın İstanbul ofisinde kıdemli hisse senedi analisti olarak çalıştı. 1999 yılında Garanti Yatırım'a katılan Kaya, 2012 yılına kadar Araştırma'dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etti. 2012-2015 yılları arasında Garanti Portföy Yönetimi'nde Yatırım Yönetimi'nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CIO) olarak görev alan Kaya, 2015 yılının Nisan ayında Genel Müdür olarak atandı. 1969 doğumlu Kaya, 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nden mühendislik derecesi ile mezun olmuş ve 1996 yılında da Londra'daki London Business School İşletme Bölümü'nde MBA unvanı alarak yüksek lisansını tamamlamıştır. Sektör Tecrübesi: 22 yıl
image description Müge Peker; 22 Mayıs 2020 tarihinden itibaren Yapı Kredi Portföy ‘ün Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesidir. Peker, Yapı Kredi Portföy’e (veya halefi şirketlerinden birine) 2003 yılında katılmıştır. Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği’nde lisans eğitiminin ardından, Yeditepe Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamlayan Peker, kariyerine 1995 yılında Alternatifbank’ta Yönetici Yardımcısı olarak başlamış ve çeşitli pozisyonlarda görev yapmıştır. 1995 – 1998 yılları arasında Alternatif Yatırım A.Ş. Hazine Bölümünde çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. 2003 yılında Koç Portföy Yönetimi’ne Üst Düzey Portföy Yöneticisi olarak katılmıştır. Müge Peker, 1995 yılından bu yana sektördedir.
Yağız Oral, 2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde mühendislik eğitimini tamamladıktan sonra 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde Ekonomi ve Finans yüksek lisansı yapmıştır. Kariyerine Alternatifbank Hazine departmanında başladıktan sonra sırasıyla Denizbank Hazine departmanı, HSBC Portföy Yönetimi, BNP Paribas Cardif Yatırım departmanlarında yönetici olarak görevler aldıktan sonra TEB Portföy Yönetimi A.Ş.’ye Yatırım ve Araştırmadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CIO) olarak katılmış, 2020 yılından itibaren TEB Portföy Yönetimi Genel Müdür’ü olarak görev yapmaktadır.
image description 1968 yılında Gümüşhane'de doğan Avşar Sungurlu, liseyi Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nde tamamladı. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Havacılık Mühendisliği'nden mezun olan Sungurlu, aynı bölümde 1993 yılında yüksek lisans derecesini aldı. 1995 yılında New York'ta Long Island Üniversitesi'nde İş İdaresi yüksek lisans eğitimini tamamlayan Sungurlu, bir süre Tusaş Havacılık ve Uzay Sanayii'de (TAI) tasarım mühendisi olarak çalıştıktan sonra, 1997 yılında Inter Yatırım'da araştırma uzmanı olarak finans sektöründeki kariyerine başladı. Geçtiğimiz 19 yıl içerisinde, sektörün birçok alanında; analist, kurumsal finansman uzmanı, araştırma bölümü müdürü, fon yöneticisi ve portföy yönetim müdürü olarak çalıştı. Bizim Menkul Değerler'de fon ve portföy yönetim müdürü olarak çalıştığı süre içerisinde, aralarında dünyada türünün ilk örneği olan ve Dow Jones Indexes ile işbirliği sonucu kurulan borsa yatırım fonu ve Katılım Endeksi'nin de bulunduğu, birçok yatırım fonu ve diğer finansal ürünlerin tasarımı, kurulumu ve operasyonlarını yürüttü. Halen Bizim Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Avşar Sungurlu, evli ve iki çocuk babasıdır.
image description Bengi Subaşı Gerçek, Yapı Kredi Bankası Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi'nde Yatırım Fonları ve Sabit Getirili Ürünler'den sorumlu Direktör olarak görev yapmaktadır. Bengi Subaşı Gerçek, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü'de tamamladı. İş hayatına 1997 yılında Interbank MT'si olarak başladı, 1998-2001 yılları arasında Inter Portföy'de Portföy Yöneticisi olarak çalıştı. 2001 başından itibaren sırasıyla İktisat Yatırım ve Dundas Ünlü Menkul Değerler'de Hazine, ICM ve Kurumsal Finansman bölümlerinde görev aldı. 2004 yılında Yapı Kredi Portföy Yönetimi Pazarlama ve Ürün Yönetimi grubuna geçti. 2009 yılından bu yana Yapı Kredi Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi'nde Yatırım Fonları ve Sabit Getirili Ürünler'den sorumlu Direktör olarak görevini devam ettirmekte. Bengi Subaşı Gerçek 2014 yılından bu yana TKYD'de Denetim Kurulu üyeliğine devam etmektedir.
image description Oğuz Kösebay, profesyonel kariyerine 1996 yılında Tekfen İnşaat ve Tesisat’ta proje mühendisi olarak başladı. 2000 yılında Tekfen Emlak Geliştirme Grubu’nun kuruluşu ile birlikte grubun çeşitli projelerinde görev aldı. 2006 – 2011 yılları arasında Tekfen Emlak Geliştirme ve Yatırım’da ayrıca Tekfen OZ Gayrimenkul Geliştirme’de iş geliştirme, tasarım ve inşaat yönetimi bölümlerinde yöneticilik yaptı. Eylül’2011 de Omurga Yapı Yatırımları’na katıldı. Buradaki görevinin yanı sıra 2015 yılı itibariyle de Omurga Gayrimenkul Portföy Yönetimi’nin Yönetim Kurulu Üyeliği’ne getirildi. Özel Dost Lisesi’nden mezun olduktan sonra İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü’nü tamamladı.